Překlady, jazykové kurzy, pomaturitní studium - angličtina, němčina, španělština, francouzština, italština, polština, čeština - Český Těšín, Třinec, Ostrava
Pygmalion » Aktuality » Zvítězili jsme na Festivalu vzdělávání Labyrint v Ostravě

Zvítězili jsme na Festivalu vzdělávání Labyrint v Ostravě

Získali jsem první místo pro nejlepšího učitele a nejzajímavější příspěvek na Festivalu vzdělávání Labyrint v kategorii znalostní a odborné kurzy.

 

Téma našeho vystoupení bylo:

 

 

Efektivní, poutavá a moderní výuka obchodní angličtiny neboli jak se zdokonalit v jazyce a uspět u cambridgeských zkoušek BEC

( The Cambridge Business English Certificate).

 

Naší snahou bylo:

 

  1. předvést moderní výuku angličtiny na základě důsledné aplikace metodiky a poznatků Cambridgeské univerzity.
  2. seznámit odbornou veřejnost s velmi zajímavými a užitečnými zkouškami z obchodní angličtiny (BEC), které jsou určeny pro zaměstnance firem, ale které nebyly příliš známy a byly doposud tak trochu opomíjeny ve srovnání se zkouškami ze všeobecné angličtiny.

 

Téma prezentoval studijní ředitel Pygmalionu Petr Vlk, který v nedávné době získal diplom z Cambridgeské univerzity DELTA (Diploma in English Language Teaching to Adults). Diplom představuje jednu z nejvyšších světově uznávaných kvalifikací pro výuku dospělých a školení učitelů. Své vědomosti se Petr Vlk snaží šířit v naší škole a vůči studentům tak, aby byla výuka opravdu pestrá, zábavná a efektivní. Nejedná se o žádné zázračné metody nebo alternativní přístup k výuce, ale o poctivou formu výuky založenou na nejnovějších poznáních i na dlouhodobých zkušenostech.

 

Cambridgeská metodika klade velký důraz zejména na:

 

  • promyšlené a srozumitelné používání anglického jazyka tak, aby rozuměl i student začátečník (to s sebou nese i důkladné plánování hodin, kdy si musí učitel rozmyslet, jak jednoduše objasní obtížná slovíčka s použitím jednoduchých definic a gest)
  • dynamické střídání jednotlivých cvičení a aktivit v průběhu lekce a jejich rozumné načasování
  • maximální zapojení studentů v hodině tak, aby to byli právě oni, kdo na lekci diskutuje a nikoli jejich učitel (ten se drží v pozadí a lekci posouvá kupředu jednoduchými pokyny)
  • individuální přístup ke studentům a jejich potřebám v rámci skupiny prostřednictvím práce ve dvojicích nebo malých skupinkách
  • důmyslnou strategií pro opravování chyb, která není jen sledem náhodných a spontánních oprav, ale cílenou prací se studentovými jazykovýmí nedostatky, které vyjdou plně najevo až po několika setkáních s učitelem

 

 

Cambridgeské zkoušky BEC z obchodní angličtiny jsou celosvětově uznávanou kvalifikací, které uznávají mnohé zahraniční firmy a samy je používají v programech rozvoje zaměstnanců. Mimo to, uspět u těchto zkoušek znamená pro studenta velký osobní úspěch a záruku výrazného zlepšení ve všech oblastech využití jazyka (čtení, poslech, psaní, mluvení). Ze zkušenosti víme, že student, který si dá za cíl u zkoušky uspět, je natolik motivován, že se zdokonaluje podstatně rychleji, než student, který má zájem pouze o konverzaci. Navíc už dávno neplatí, že pokročilý student je někdo, kdo byl v Anglii a učí se anglicky deset let. Dosaženou úroveň je nutno doložit příslušným certifikátem a není lepší záruky, že zaměstnanec angličtinu dokonale ovládá, než právě cambridgeské zkoušky z obchodní angličtiny, u kterých je třeba zvládnout mimo jiné umění prezentací, psaní e-mailů, reporting, čtení odborných textů a porozumění rodilým mluvčím.